Co děláme - historie a součásnost oddíluOddíl vznikl  koncem sedmdesátých let oddělením z původního oddílu "Jiskra Kolín".
Po dobu následujících let nesl jméno "TJ Agro". A to až do roku 1991, kdy se současně se změnou poměrů oddíl osamostatnil a změnil název na nynější "SK Fortuna Kolín".

Pořádání velkých autobusových zájezdů je už asi minulostí našeho oddílu i českého vodáctví. Větší měrou tyto aktivity přebrali cestovní kanceláře a v oddílech vodní turistiky zůstali jen skalní vodáci, kteří se přesunují více individuálně po tocích vyšší obtížnosti. Hlavní výhodou je operativní organizování jarních výprav za tajícím sněhem, kdy se tyto akce domlouvají na poslední chvíli. A tak větší akce se mohou pořádat jen při pořádání výprav do zahraničí, kterých se zpravidla zúčastňují členové z více oddílů, nebo při pořádání závodů KRK - cupu či VTJZ.

Kromě této běžné činnosti se naši členové oddílu účastní Mistrovství ČR v rodeu na divoké vodě a jedna posádka nás reprezentuje při Mistrovství ČR v raftingu.

Abychom si mohli užívat krásných a bezstarostných zážitků při sjíždění našich i zahraničních řek organizujeme v létě pravidelně několik tréninkových výprav na umělé kanály v Tróji, Veltrusech, Trnávce a Českém Vrbném u Českých Budějovic.

Samozřejmě nejen ježděním na vodě živ je český vodák a tak i my pořádáme další činnosti ať už se jedná o cyklovýpravy, lyžování nebo jen společné večírky či pravidelnou tiskovou konferenci (rozuměj setkání v hospodě).

K organizaci těchto všech aktivit máme k dispozici loděniční vozidlo s vlekem, které je ale v letních měsících využíváno k zajištěni letního vodáckého soustředění.


Jak nás najdete Přidej se k nám